Free Joomla Templates
poniedziałek, 14 maja 2018 21:41

Zdjęcie użytkownika Sołectwo Grodziszcze.

 
niedziela, 25 lutego 2018 20:43

CHLEBOWA AKCJA KLUBU STARSZAKA :D !!!

Starszacy rozpoczęli akcję wypieku pysznego domowego chlebka!!!
Chlebek będzie rozprowadzany w co drugą niedzielę przy okazji Mszy Świętych w Kościele Parafialnym w Grodziszczu.
Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont dachu na kościele. 
W dniu dzisiejszym tuż przed poranną mszą koszyk szybko się opróżniał, gdyż mieszkańcy z uśmiechem i radością chętnie po niego sięgali :D .
DZIĘKUJEMY PARAFIANOM za wsparcie akcji i życzymy SMACZNEGO 

 
czwartek, 08 lutego 2018 20:47

SŁODKI CZWARTEK U STARSZAKÓW

 

Dziś Tłusty Czwartek. W tym dniu chyba nikt nie liczy kalorii. Gotowanie tak jak i podróże to ich pasja. Mowa o Starszakach z Grodziszcza, którzy kolejny rok z rzędu piekli pączki, faworki i róże karnawałowe.

W Tłusty Czwartek pączki królują w cukierniach, w centrach handlowych, ale najsmaczniejsze są te własnoręcznie wypiekane. Ich sekret tkwi w składnikach i ręcznie wyrobionym cieście, bo żaden robot nie jest w stanie zastąpić sprawnej ręki gospodyni. Serce pączka to nadzienie, dlatego stosujemy konfitury z róży, powidła śliwkowe i zdobimy lukrem – podkreśla Anna Rusak z Klubu Starszaka.

Starszaki swoje działania realizują wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”. Kulinarne warsztaty z dziećmi i młodzieżą na stałe wpisały się w kalendarz ich spotkań. W poprzednich latach prowadzili spotkania z uczniami szkół podstawowych ucząc ich pieczenia chleba. Przed świętami Bożego Narodzenia piekli pyszne pierniki, a już niebawem spotkają się ponownie aby przygotować się do jarmarku wielkanocnego. Poprzez swoje różnorodne działania Starszaki z Grodziszcza pokazują, że jesień życia może promienieć rożnymi kolorami.

 

Zdjęcie użytkownika Urząd Gminy Świdnica - województwo dolnośląskie. Zdjęcie użytkownika Urząd Gminy Świdnica - województwo dolnośląskie.

 
czwartek, 08 lutego 2018 20:34

NOWE KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W GRODZISZCZU

 

Radny Łukasz Świeczko wyszedł z bardzo szlachetną inicjatywą uzupełniając bibliotekę szkolną w Grodziszczu o nowe książki

"Miło mi poinformować, że dziś przekazałem ufundowane przeze mnie książki do biblioteki w naszej szkole w Grodziszczu. Za środki pochodzące z diety radnego zakupiłem 46 lektur za kwotę 800 zł. Również z mojej inicjatywy książki zakupiło Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, w którym nieodpłatnie pełnię funkcję wiceprezesa. Cieszy mnie, że dzięki moim działaniom Stowarzyszenie mogło realnie pomóc naszej społeczności, pomimo że głównym obszarem działania jest wsparcie przedsiębiorców. Dzięki moim środkom oraz wsparciu Sudeckiego Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych ze Świdnicy nasza biblioteka wzbogaciła się o 70 nowych woluminów".

 

Zdjęcie użytkownika Radny Łukasz Świeczko.

 


Strona 6 z 79
free poker

ShoutBox


Pogoda

Czas

Wydarzenia

Brak wydarzeń
Designed by Education wordpress theme