Free Joomla Templates
Ogłoszenie
poniedziałek, 24 października 2011 13:23


Sołtysi oraz Rady Sołeckie wsi Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Boleścin i Krzczonów  proszą o pomoc mieszkańców  dla rodzin, które ucierpiały w wyniku pożaru, który miał miejsce 20 października br. w miejscowości Krzyżowa.

Przedstawiciele Rad oraz Sołtysi w tym tygodniu odwiedzą nasze domy i będą zbierać pieniądze, które zostaną przekazane dla poszkodowanych.

Niech ta zbiórka pokaże, że nie zagubiliśmy wrażliwości na ludzkie nieszczęście i potrafimy pomyśleć o innych.

 

 

Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Grodziszcze

 
Dożynki Gminne
czwartek, 08 września 2011 17:07

W tym roku święto plonów Gminy Świdnica  obchodzono   w Krzyżowej 4.09. Mimo iż impreza odbywała się na terenie Fundacji  Krzyżowa, to głównym organizatorem było sołectwo Grodziszcze. W przedsięwzięciu wzięło udział prawie 30 wsi z naszej gminy. Gwiazdą dożynek był zespół o nazwie „Tercet Egzotyczny”, który dał ponad godzinny koncert. Podczas uroczystości odbywały się liczne konkursy takie jak : „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, „Stragan sołectw”, wielki finał Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na wasi” oraz nowość „Świdnicki łokieć”. Następnie odbyła się zabawa dożynkowa. Cała impreza niewątpliwie się udała. Poczynając od części oficjalnej, przez artystyczną i kończąc na zabawie. Organizatorom można tylko pogratulować.

>>GALERIA<<

Więcej…
 
Aerobik we wrześniu

 

 
Aktywnie po zdrowie
czwartek, 14 lipca 2011 08:02

W Grodziszczu trwa realizacja programu „AKTYWNIE PO ZDROWIE” z Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Zajęcia te mają na celu:  poszerzyć wiedzę dzieci z zakresu edukacji prozdrowotnej, nabycie i utrwalenie nawyków dbania o własne zdrowie, wdrożenie do podejmowania i planowania działań na rzecz zdrowia własnego i innych. Dotychczas dzieci odbyły zajęcia z zakresu: odkrywamy i poznajemy siebie, pogotowie odporności, ruch sposobem na zdrowie, hartowanie zamiast chorowania oraz dobry i zły stres. Dzieci zapoznały się też z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, telefonami alarmowymi itp. Mamy za sobą  już także pierwsze wycieczki krajoznawcze, gdzie dzieci mogły zapoznać się z różnymi formami atletyki terenowej. Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe gry i zabawy, a w szczególności nasze gry regionalne i staropolskie jakimi m.in. jest Kapela czy Palant. Przed nami jeszcze dużo ciekawych zajęć m.in. rajd rowerowy, bieg na orientację, zajęcia dotyczące  nałogów oraz dalsza cześć zajęć z pierwszej pomocy. Dla osób starszych zostanie przeprowadzonych 7 zajęć z aerobiku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Więcej…
 


Strona 73 z 79
free poker

ShoutBox


Pogoda

Czas

Wydarzenia

Brak wydarzeń
Designed by Education wordpress theme