Free Joomla Templates

Co się działo...Czyli 2010 rok

wtorek, 18 stycznia 2011 20:02

Poniżej przedstawiamy zestawienie wydarzeń, które "zatrzęsły" Grodziszczem w 2010r.

 

17 styczeń 2010r.

Dzień Seniora –dzięki organizacjom działającym na terenie naszej wsi Seniorzy po raz pierwszy mogli się spotkać i pobawić na świetlicy wiejskiej. Mali aktorzy ze świetlicy środowiskowej zaprezentowały Jasełka dla zgromadzonych Gości.

6 luty 2010r.

Bal Maskowy – niezwykle tłumnie przybyli najmłodsi mieszkańcy Grodziszcza na Bal Maskowy zorganizowany dla nich przez aktywnie działające organizacje wiejskie. Na dzieci czekały różne atrakcje: loteria fantowa, rzut do piramidy, tor przeszkód oraz wiele nagród.

27 marzec 2010r.

Jarmark Wielkanocny w Witoszowie Dolnym – GOKSiR zorganizował „Jarmark Wielkanocny” grodziszczańskie gospodynie stworzyły wyborne baby wielkanocne,mazurki i cieszącą się wielkim zainteresowaniem Bombę Wielkanocną. O pyszności ciast Pań świadczy fakt, iż wypieki zniknęły w mgnieniu oka!

28 marzec 2010r.

Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach – Gospodynie z Grodziszcza stworzyły wyborne dania które zaprezentowały na Tradycjach Stołu Wielkanocnego.

czerwiec 2010r.

Mój wymarzony plac zabaw – pod takim hasłem odbył się konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszcze. Uczniowie mogli przedstawić swoje wyobrażenie o idealnym placu zabaw w postaci rysunku lub przestrzennej makiety. Komisja miała wielki problem z wyborem najładniejszej pracy. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Sołecka.

czerwiec 2010r.

Pomoc dla powodzian – koniec czerwca okazał się bardzo tragiczny w skutkach. Klęska powodzi dotknęła niemalże cały kraj. Mieszkańcy Grodziszcza nie zostali obojętni na tą tragedię. Pomoc w postaci środków chemicznych, ubrań, żywności, pościeli została przekazana dla siedmiu rodzin z Woli Rogowskiej (powiat tarnowski).

26 czerwiec 2010r.

Festyn dla dzieci – To, że dzieci uwielbiają wakacje wiadomo nie od dziś. Z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowana dla dzieci, zarobionych na Balu Maskowym pieniążków, festyn. Główną atrakcją festynu okazała się trampolina, którą zakupiły wszystkie organizacje działające w naszej wsi. Dochód z festynu został przeznaczony na zorganizowanie Mikołaja dla dzieci.

lipiec 2020r.

Pomoc dla powodzian – idąc za ciosem rolnicy oraz mieszkańcy Grodziszcza wraz z proboszczem ks. Tadeuszem Fuksa na początku lipca zgromadzili 10 ton siana i przekazali dla powodzian z Landzmierza. Transport użyczyła firma TREND. Szczególne podziękowania dla Państwa Grażyny i Zdzisława Urbaniak za transport darów.

lipiec 2010r.

Zielone Świetlice – pierwsze dwa tygodnie wakacji dzieci z Grodziszcza mogły spędzić na „Zielonych Świetlicach” zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Dla wszystkich chętnych organizowane były różne zajęcia sportowe, plastyczne, integracyjne, wyjazd na basen, kręgielnie oraz do kina.

lipiec 2010r.

www.grodziszcze.com.pl – dzięki naszym lokalnym przedsiębiorcom powstała strona internetowa najstarszej na Dolnym Śląsku wsi GRODZISZCZA. Ofiarowane na ten cel środki starczyły również na stworzenie tablicy turystyczno-informacyjnej, która stoi przy remizie OSP. Nasi sponsorzy to firmy wymienione w zakładce REKLAMA FIRM. Dziękujemy!!!

19-24 lipiec 2010r.

Wielkie Sprzątanie Grodziszcza – nie wielka grupa mieszkańców naszej wsi podjęła próbę posprzątania Grodziszcza. Dziękujemy wszystkim za pomoc!!!

25 lipiec 2010r.

Odpust Parafialny – po Mszy odpustowej zostały poświęcone przez naszego Proboszcza pojazdy. W godzinach popołudniowych odbył się festyn z wieloma atrakcjami.

26 lipiec 2010r.

Najlepszy start w Odnowie Wsi” – ogromną radość sprawiła nam wiadomość, że Grodziszcze zostało zgłoszone przez Gminę Świdnica do konkursu „Najlepszy start w Odnowie Wsi” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W tym celu tego dnia gościliśmy komisję konkursową z Urzędu w Grodziszczu.

lipiec 2010r.

Grodziszcze w TV - wizyta Pana Macieja Maciejewskiego reportera z TVP Wrocław. Podczas wizyty został nagrany krótki filmik, na którym Pan Henryk Sara opowiada o Grodziszczu.

sierpień 2010r.

Młodzież działa – w sierpniu młodzież posprzątała i pomalowała przystanki autobusowe w Grodziszczu. Farba została zakupiono przez Radę Sołecką.

5 wrzesień 2010r.

Dożynki Gminne - Tegoroczne Gminne Święto Plonów odbyło się 5 września 2010 r. w Krzyżowej. Również Grodziszcze zaprezentowało swoje sołectwo. Na naszym stoisku można było spróbować pierogów, drożdżówek i podziwiać piękne kwiatowe dekoracje Pana Emila Mitek.

październik 2010r.

Nieformalna Grupa Aktywnej Młodzieży z Grodziszcza – powstaje grupa aktywnie działającej młodzieży, której koordynatorem jest Pani Justyna Sara-Hryncyszyn.

31 październik 2010r.

HALLOWEEN - Nieformalna Grupa Młodzieży zorganizowała pierwszy wieczorek HALLOWEEN, na którym wyświetlano horrory. Niektóre sceny naprawdę mroziły krew w żyłach!!!

12 listopad 2010r.

W krainie bajek - Nieformalna Grupa Młodzieży zorganizowała dla naszych pociech pierwszy z cyklu wieczorków „W krainie bajek”. Z repertuaru dzieci wybrały bajki TOY STORY3 oraz SHREK3. Po licznym przybyciu gości oraz uśmiechach na ich twarzach widać było, że dzieciom spodobało się wspólne oglądanie bajek na dużym ekranie.

20 listopad 2010r.

Andrzejki

27 listopad 2010r.

Andrzejkowy wieczór wróżb – Nieformalna Grupa Aktywnej Młodzieży z Grodziszcza przygotowała dla wszystkich wieczór wróżb andrzejkowych. Można było również potańczyć oraz wygrać liczne nagrody w ciekawych konkurencjach przygotowanych przez Panią Justynę Majewską

4 grudzień 2010r.

Św. Mikołaj odwiedza dzieci na świetlicy – GOPS w Świdnicy oraz Nieformalna Grupa Aktywnej Młodzieży z Grodziszcza zorganizowały dzień przyjęcia przez dzieci Św. Mikołaja. Każde dziecko otrzymało paczkę-niespodziankę, a po grach i zabawach jakie przygotowały dla nich Panie wychowawczynie zasiadły do poczęstunku, który ufundowała Grupa Młodzieży.

5 grudzień 2010r.

Św. Mikołaj – jak co roku Św. Mikołaj odwiedza nas w naszym parafialnym kościele. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie zorganizowany w czerwcu festyn, z którego dochód był przeznaczony na ten cel, jak również dobre serce naszych sponsorów. Nieformalna Grupa Młodzieży pomogła Św. Mikołajowi przygotować paczki oraz zorganizować całą wizytę Czcigodnego Gościa. Podziękowania dla dzielnych Aniołków i Śnieżynek, które mimo wielkiego mrozu przybyły i pomogły Św. Mikołajowi rozdać 120 paczek dla dzieci oraz słodkości dla dorosłych.

 

17 grudzień 2010r.

Lodowisko – mikołajkowy wyjazd Nieformalnej Grupy Młodzieży na lodowisko do Świdnicy.

20 grudzień 2010r.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Świdnicy – Nieformalna Grupa Aktywnej Młodzieży sprzedaje wypieki swoich mam, aby w ten sposób zarobić na wyjazd na kręgle do Dzierżoniowa.

24 grudzień 2010r.

 

 

29 grudzień 2010r.

Wielka Pachnąca Choinka – dzięki wspólnej pracy na placu przed remizą OSP młodzież i dzieci zamontowały i ubrały przepiękną choinkę ufundowaną przez Państwo Jadwigę i Henryka Surma. Podziękowania należą się również dla Państwa Beaty i Adama Pączek za ufundowanie oświetlenia na choinkę oraz wszystkim innym osobom za pomoc.

 

I Kolędowanie w Grodziszczu –Nieformalna Grupa Młodzieży, Świetlica środowiskowa oraz Rada Sołecka zorganizowały I Kolędowanie. Gwoździem programu był występ kolędników oraz polonez i krakowiak w wykonaniu dzieci i młodzieży. Całość uświetniła muzyka i śpiewy naszej scholi ANNUSY pod opieką Pani Kasi Bajorek. Podziękowania dla Ali Bajorek za przygotowanie nas do POLONEZA i KRAKOWIAKA!

31 grudzień 2010r.

Sylwester

 

Komentarze  

 
#1 admin 2011-01-25 22:57
Komentarz testowy :)
 
free poker

ShoutBox


Pogoda

Czas

Wydarzenia

Brak wydarzeń
Designed by Education wordpress theme