Free Joomla Templates

NOWE LAMPY, CZYLI GMINA ŚWIDNICA DBA O ŚRODOWISKO

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 stycznia 2019 22:36

Obraz może zawierać: noc, drzewo i na zewnątrzNOWE LAMPY, CZYLI GMINA ŚWIDNICA DBA O ŚRODOWISKO

W 10 sołectwach na terenie gminy Świdnica pojawiło się nowe oświetlenie uliczne. Wymiana starych lamp na nowe oprawy LED to nie tylko oszczędność finansowa, ale przede wszystkim zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. 632 nowe punkty świetlne to redukcja emisji CO2 o 60 ton na rok.

W ramach projektu pn. Budowa drogi rowerowej oraz wymiana części oświetlenia ulicznego na energooszczędne na terenie gminy Świdnica w celu ograniczenia niskiej emisji w obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej, wykonano drogę rowerową Wiśniowa – miasto Świdnica. W chwili obecnej realizowana jest wymiana oświetleniowych opraw ulicznych (niskoprężnych lamp sodowych, wysokoprężnych lamp sodowych oraz lamp metalohalogenkowych) na oprawy energooszczędne typu LED w następujących miejscowościach: Grodziszcze, Jagodnik, Lutomia Górna, Lutomia Dolna, Miłochów, Słotwina, Sulisławice, Wilków, Wiśniowa, Witoszów Górny.

 

 

W ramach zadania zaplanowano wymianę: 220 szt. istniejących opraw 78W na oprawy LED o podobnych parametrach świetlnych 55W; 352 szt. istniejących opraw 110 W na oprawy LED o podobnych parametrach świetlnych 74W; 60 szt. istniejących opraw 165W na oprawy LED o podobnych parametrach świetlnych 110W.

 

Celem zadania jest redukcja zużycia energii elektrycznej, a przez to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Całkowita wartość wymiany opraw to kwota 659.262,14 zł z czego dofinansowanie wyniesie 85% tej wartości.

Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014- 2020.

 

https://www.facebook.com/UrzadGminySwidnica

 


Poprawiony ( czwartek, 17 stycznia 2019 22:41 )
 
free poker

ShoutBox


Pogoda

Czas

Wydarzenia

Brak wydarzeń
Designed by Education wordpress theme